Recamiere

Salon meblowy Recamiere przy ul. Wilczej 23, Warszawa.
RECAMIERE

Firma Darski, Breymeyer Darska Sp z o. o. istnieje od roku 1996. W początkowej fazie zajmowaliśmy się tylko projektowaniem wnętrz. Realizacje tych projektów oraz związane z tym wyjazdy na targi meblowe przekonały nas, że istnieje potrzeba pokazania tego co wydaje się nam ciekawe - stąd powstała idea, żeby stworzyć galerię mebli inną niż dotychczas istniejące, bardziej osobistą. I tak powstała Recamiere. 25 października 1997 odbyło się jej uroczyste otwarcie.

Intrygująca naszych klientów nazwa salonu i jego logo zostały zapożyczone od sofy ' Recamiere HELIX' z kolekcji Ligne Roset , której wygląd i dźwięczna nazwa wzbudziły naszą sympatię.

Nasze lokum przed adaptacją wyglądało tragicznie. Zarówno wnętrze jak i elewacja tego zabytkowego budynku z 1912 roku była w stanie opłakanym. Jednak wizja pary architektów i współwłaścicieli: Ewy Breymeyer i Rafała Darskiego, a potem przeniesienie jej do rzeczywistości wypadły bardzo pomyślnie. Od tego czasu działalność firmy zaczęła iść dwutorowo:
- część projektowa- którą zajmuje się pracownia architektoniczna Ewy Breymeyer i Rafała Darskiego,
- oraz druga zupełnie niezależna część handlowa w salonie meblowym Recamiere przy ul. Wilczej 23.

Od wielu lat nasze wizyty na targach meblowych w Kolonii, Mediolanie, Paryżu i Walencji pozwoliły nam na wykorzystywanie kontaktów handlowych i wprowadzanie na rynek polski nie znanych jeszcze marek mebli, pod którymi podpisują się znani w świecie projektanci. Na początku zajmowaliśmy się głównie meblami kuchennymi. Z czasem nasza oferta powiększała się o sypialnie, meble tapicerowane, jadalnie, pokoje dzienne , oświetlenie i dodatki.